הטיפול הנקודתי, הוא טיפול קצר (2-5 ימים) המטפל במערכת יחסים משנית אך משמעותית. לפעמים, כמו במקרה זה, מישהו מהעבודה, לפעמים שכן, לפעמים המורה של הילד.

הילד שלא הצליח לישון

- טיפול נקודתי

חיפשנו יועצת שינה כדי שתעזור לנו עם הבן הגדול (בן 3) שלא רצה ללכת לישון. היה לוקח לנו שעות להרדים אותו ובאמצע הלילה היה מתעורר ושוב העניינים היו מתחילים. גם כשלא היה מתעורר היה בוכה מתוך שינה, כאילו נלחם על משהו, מתוסכל. בחיפושינו אחרי יועצת מצאה אותי רות המקסימה ושאלה אם אני רוצה שהיא תסתכל על החדר של הילד ותראה אם צריך לנקות אותו אנרגטית. לא זה היה הפתרון שציפיתי לו, למעשה כלל לא חשבתי על הכיוון הזה אבל לא הייתה לי כל התנגדות לנסות וההצעה נשמעה לי אמיתית ונדיבה ולכן מיד אמרתי כן.

 

בשיחה מאד פשוטה בצ'אט של הפייסבוק שבה נדרשתי לספק פרטים בסיסיים כמו מספר החדרים בבית ולמה הם משמשים, רות שאלה את המדריכים הרוחניים, בדקה והודיעה ששחררה מהחדר נשמה של ילדה שהפריעה לו לישון. באותו רגע ממש הילד הפסיק לבכות. אותו הלילה היה שקט וגם כל הלילות שאחריו. רות המשיכה לבדוק את כל הבית סילקה וניקתה כל מיני ישויות נמוכות תדר. כל העניין לקח אולי רבע שעה.

 

גם אחרי כמה שבועות כשביקשתי ממנה "להעיף מבט" נוסף על החדר עשתה את זה בשימחה ותוך 5 דקות ניקתה עוד כמה דברים שהתגנבו אל הבית.

 

את יועצת השינה לקחנו כדי ללמד את הבן שלנו הרגלי שינה טובים. אבל את הפסקת הסיוטים, ובעקבות כך את העובדה שהחדר והמיטה התחבבו עליו ניתן לחלוטין לזקוף לזכות העבודה של רות בלבד.

 

מעולם לא פגשתי אשת מקצוע יותר נדיבה, מקצועית ובעיקר – מחוללת קסמים.

 

טל יעקובוביץ' – במאית
21/3/2014

תסבוכת בעבודה - טיפול נקודתי