המאהבת - טיפול משולב

הם נפגשו וזה היה ברור לשניהם שזה לא במקרה.

 

זה היה מיידי, אינטנסיבי, מציף, בלתי נשלט. "החצי השני", "הנשמה התאומה" נמצאה וכל מה שחוו היה שלמות, אושר, אהבה וסקס מדהים. שום דבר אחר לא היה חשוב, שום דבר אחר לא משמעותי כי זה הרי נועד לקרות...משמיים. זה היה חזק משניהם.

 

אבל....הוא היה נשוי לאישה אחרת. היא הייתה נשואה לאחר / גרושה / רווקה בת 38 שמצאה סוף סוף את האחד.

 

אחרי חודשים רבים של פגישות במקומות לא מקומות, רגעי אושר חטופים, קצרים מידי, שיחות בהן התקווה שלה עולה, ברור לה שהוא אוהב אותה כפי שהיא אוהבת אותו, ברור לה שהוא יעזוב את הבית, ברור לה שעוד יבוא היום והם יוכלו לבלות לילה שלם חבוקים ולהתעורר חבוקים.....כמה כאב, כמה סבלנות, כמה רגשות אשם, כמה מחשבות כשהוא לא איתה – מה הוא עושה עכשיו עם משפחתו? הוא ישן איתה באותה מיטה? מה היא יודעת? מתי הוא יגיד לה? מתי הוא יגיע? האם לסמס לו?.....

 

בשלב כלשהו היא מחליטה שאי אפשר להמשיך ככה. אולי כי הספק מתחיל לכרסם בה, אולי כי הזמן עובר והיא לא נעשית צעירה, אולי כי התאכזבה יותר מידי פעמים ואולי כי יש דברים שכרגע קבלו עדיפות בחייה.

היא מנסה לסיים את מערכת היחסים, אבל הוא מתעקש, מתקשר להגיד לה כמה הוא אוהב, מתגעגע, כמה היא חסרה לו....והיא שוב נכנעת ופוגשת אותו, לעוד רגע מתוק של אושר-תקווה-כאב-אכזבה...

 

אחרי תקופה, היא פונה אלי, כי היא כבר ניסתה הכל וזה לא הצליח. היא נעה בין תקווה שאולי זה עוד יקרה לבין רצון להמשיך בחייה, להשתחרר. הסיבה שהיא מתקשה להשתחרר היא הקשרים האנרגטיים שכובלים אותה אליו מגלגולים קודמים. בטיפול של כמה ימים, תהליך עבודה לא פשוט, אנחנו מגלות יחד את ההיסטוריה הגילגולית שלהם. לא מה היה ביניהם בגלגולים אחרים, כי זה לא טיפול כמו שחזור גלגולים. זהו טיפול של שחרור מיידי של כל מה שלא משרת אותה ואנחנו עדות לכמות הגלגולים בהם נפגשו קודם. גלגול אחר גלגול בהם הם נפגשו משתחררים – ובכל גלגול יש אישיו שהיה ביניהם. וככל שאנו פורמות את האישיוז, כך גם הקשר בחיים אלו הולך ונפרם. פתאום היא יכולה לנשום, פתאום היא מסוגלת להתרכז בעבודה או בפרוייקט שמעסיק אותה, פתאום נעלמים לה כאבים שונים שלא ידעה את מקורם. פתאום היא כבר לא מצפה שיצלצל, או מסוגלת לשלוח אותו לדרכו באסרטיביות ופתאום הוא כבר לא מצלצל או מסמס באגרסיביות.

 

ואני תמיד מחכה למשפט הזה שמגיע אחרי כמה חודשים "אני לא מבינה מה מצאתי בו..."

 

ובמילים של אחת מהן:

"איפה הייתי לפני שלושה חודשים כבר סיפרתי לך?

הייתי בבית שלי, אבל לא באמת נכחתי בו. עבדתי, אבל לא באמת תפקדתי. חייכתי מדי פעם אבל לא באמת הרגשתי אושר. הייתי במפגשים חברתיים אבל לא באמת הקשבתי, לא ממש התעניינתי במה שהתרחש סביבי.

סדר היום שלי כלל 20 בדיקות (או יותר) של וואטסאפ בדקה, אולי יש הודעה חדשה. 100 בדיקות מה נכתב בפייסבוק או במייל. כן, התמכרתי לסם ולא הצלחתי להיגמל למרות שלכאורה רציתי. בכל פעם שניסיתי להיגמל - נהייתי חולה. חולה באמת. בכל פעם משהו אחר.

 

גם כשהצלחתי לשמור מרחק - הראש שלי כל הזמן עסק בו. למה הוא לא מסמס? למה הוא אמר דבר מסוים ולא דבר אחר? ואחרי שבוע שבועיים של ניתוק, בדיוק כשנראה היה שאני משתחררת - שוב הוא מתקשר, מסמס, ממתיק דיבור. אומר בדיוק את מה שהייתי רוצה לשמוע. מחזיר אותי אליו כמו אל סם שמזיק אבל כל כך כל כך צריך אותו. חיי לא היו חיים. נשמע קיצוני אבל ככה זה במדויק.

 

רק את השעות שביליתי עם ילדיי הצלחתי לזקק לשלוש - ארבע שעות של שפיות. ובערב אחרי ההרדמות, הייתי מתמוטטת מעייפות. חסרת מוטיבציה. אפס שמחת חיים. רק שיסמס וירגיע. פניתי אלייך. הייתי נואשת. היום אני מבינה שמזל שהייתי נואשת... אחרת סביר להניח שהמוח והרציונל לא היו מאפשרים להגיע לטיפול שכזה. טיפול ששינה את חיי, פשוטו כמשמעו.

 

מאדם עייף הפכתי לאדם ערני. חזרתי לעצמי: צוחקת, מתקתקת את הבית, נהנית עם אהוביי, יוצרת שיחה ומייעצת, קשובה ונהנית ממפגשים חברתיים. מאמינה במי שאני ובמה שאני ובדרכי להצלחה בכל מה שאפשר. זה היה תהליך. היו רגעים שהרגשתי שאולי אצלי זה לא יצליח, אולי אהיה מטופלת שנכשלה בתהליך... ואת תמיד עודדת אותי, שיקפת לי את מה שקורה, שחררת ממני מה שהיה צריך לשחרר.

לפתע הגיע ערב שבו הייתי עדיין מלאת אנרגיות להמשך היום, פתאום שמתי לב שלא פתחתי וואטסאפ יום שלם.

 

כיום אני מסתכלת אחורה ולא מאמינה כמה מוגבלת וחלשה הייתי... הוא הפך להיות ככל האדם מבחינתי, לא רלוונטי לשום דבר בחיי. כבר לא מרגישה כמו נגמלת שמתרחקת מסם. פשוט נמחק.

 

אני מודה לך שהגעת לחיי ולא יודעת לאן הייתי מגיעה אלמלא המפגש והטיפול. מודה לך שידעת לומר לי בכנות מה עליי לומר לעצמי ומה לשחרר בעצמי. מודה לך שתמכת בי בכל שעה וענית וראית אותי. מאחלת לכל איש ואישה בעולם, שיש להם קשר כזה שמכביד עליהם ומוחק אותם וכולא אותם ומגביל אותם ומסמם אותם ומטשטש אותם ומשתק אותם וממכר אותם אליו - שיזהו בזמן, שיגיעו אלייך, שיעשו תהליך וישתחררו לחיים אמיתיים וימצאו שוב את עצמם.

 

תודה!"

 

(יולי 2014 - מפורסם באישור המטופלת).